Już wkrótce...

PRELEGENCI

Artur Winiarski
Niezależny Ekspert

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Swoje doświadczenie zdobywałem projektując i uruchamiając systemu automatyki budynkowej w serwerowniach oraz obiektach biurowych. Od 2010 roku zajmuję się obsługą Data Center Ministerstwa Finansów, od tego czasu uzupełniam doświadczenie w zakresie projektowania, uruchomienia i eksploatacji Data Center w zakresie instalacji technicznych ze szczególnym naciskiem na system BMS (Building Managment System).
Damian Klimas
Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna

Prawnik, doktorant w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach dotychczasowej pracy zawodowej zajmował się w szczególności świadczeniem bieżącej pomocy prawnej w dziale compliance międzynarodowej grupy kapitałowej z zakresu prawa handlowego, prawa papierów wartościowych, prawa ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Był również członkiem zespołu prawnego przygotowującego emisję obligacji korporacyjnych. Posiada znaczące doświadczenie w kompleksowej obsłudze spółek, sporządzaniu umów, a także opinii prawnych. Uczestnik krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych, autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, autorskiego, ochrony danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. W przeszłości wiceprezes Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz członek Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Tadeusz Węgrzynowski
Politechnika Warszawska

Tadeusz Węgrzynowski jest kierownikiem Działu Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. W latach 1990 – 2000 był dyrektorem Centrum Informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Brał bezpośredni udział w uruchomieniu pierwszego łącza do Europejskiej Akademickiej i Badawczej Sieci Komputerowej (EARN) w 1990 i Internetu w 1991 roku. Koordynował działania dotyczące zapewnienia funkcjonowania głównego węzła sieci EARN, wdrażania serwisów internetowych i obsługi wielotysięcznej społeczności pierwszych użytkowników Internetu w Polsce. W 1995 roku został uhonorowany Statuetką Pomnika Studenta przez Kapitułę Przedstawicieli Samorządów Uczelni Warszawskich w uznaniu za pracę na rzecz dostępu studentów do Internetu i dbałość o podnoszenie poziomu informatycznego studentów. Był jednym z koordynatorów rozwoju sieci komputerowych w ramach Programu Zrównoważonego Rozwoju UNDP (1996-1998). Jako ekspert Komisji Europejskiej brał udział w ewaluacji projektów dotyczących tworzenia infrastruktury teleinformatycznej dla potrzeb rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Europie (1998-2002). Był koordynatorem projektu i budowy wydzielonej sieci telekomunikacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego oraz modernizacji sieci telekomunikacyjnej Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w Zarządzaniu Jakością Usług Teleinformatycznych.
Sylwester Biernacki
ATM S.A.

Ma blisko 10-letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu operatorem data center i punktu wymiany ruchu internetowego oraz 20-letnią praktykę w zakresie Internetu i sieci telekomunikacyjnych.
Swoją karierę rozpoczynał w roku 1995 od pracy w jednym z pierwszych ISP w Polsce (PDI Sp. z o.o.), a następnie od roku 1999 wdrażał dostęp do Internetu w sieci Aster. Jednocześnie od roku 2000 budował Warsaw Internet eXchange, a w roku 2006 stworzył i zarządzał spółką PLIX — Polish Internet eXchange — największym w Polsce punktem wymiany ruchu obsługującym ponad 40% ruch polskich operatorów. Od 2009 r. w ramach PLIX budował serwerownie w Warszawskim budynku LIM/Marriott — w chwili obecnej spółka ta posiada tam blisko 1200 mkw. serwerowni. W 2013 r. spółka została sprzedana do lidera rynku data center w Europie — spółki TelecityGroup. Podczas swojej pracy zawodowej wielokrotnie reprezentował spółkę na zagranicznych forach i przemawiał na wielu branżowych konferencjach w Polsce i poza jej granicami.
Z wykształcenia inżynier informatyki, ukończył Wyższą Szkołę Informatyki w Warszawie.
Tomasz Gągor
Grupa Interia.pl Sp. z o.o.

Zaczynał jako Programista Aplikacji Web, by później spróbować sił jako Administrator Sieci, Systemów a w konsekwencji połączyć doświadczenie 10 lat w roli DevOps’a. Pomimo ukierunkowania na systemy nadal dużo frajdy czerpie z programowania. Uwielbia automatyzację i tworzenie przydatnych systemów/aplikacji rozwiązujących rzeczywiste problemy.
Uczestnicząc w decyzjach kształtujących przyszłość firmy stara się poznać potrzeby klienta i korzystając z wiedzy połączyć rozwiązania technologiczne z oczekiwaniami biznesowymi.
Daniel Polek-Pawlak
Grupa Interia.pl Sp. z o.o.

IT Services Manager oraz były Kierownik Projektów. Swoje blisko dziesięcioletnie doświadczenie zdobywał wszędzie tam gdzie krzyżowały się obszary biznesu i rozwiązań IT. Prowadził Projekty zarówno dla wewnętrznych działów biznesowych i jak i zewnętrznych podmiotów. Obecnie na co dzień współpracuje architektami rozwiązań informatycznych, specjalistami do spraw sieci, baz danych, administratorami systemów oraz przedstawicielami segmentów biznesowych. Zawsze poszukujący rozwiązań optymalnych kosztowo rozwiązań dla usług internetowych w różnych stadiach cyklu życia.
Krzysztof Szczygieł
SKYLINE TELEINFO

Ekspert z ramienia Polski grupie roboczej w CENELEC TC125WG03 „Data Center Infrastructure and Facilities”, Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1982). Po studiach rozpoczął w Instytucie Radioelektroniki Warszawskiej (do 1995). W 1997 założył firmę Skyline Investment S.A. (obecnie spółka jest notowana na GPW). Od 2007Prezes Zarządu SkylineTeleinfo S.A. – spółki wydzielonej ze Skyline Investment S.A. Założyciel (2012) Polskiego Instytutu Data Center S.A. (obecnie Prezes Zarządu Spółki). Doradca i konsultant wielu firm państwowych i prywatnych w zakresie technologii Data Center.
Jako ekspert z ramienia Polski w TC215 WG03 w CENELEC, uczestniczy w pracach międzynarodowego zespołu 20 specjalistów opracowujących grupę norm EN 50660 „Data Center Infrastructure and Facilities”. Jestem również obserwatorem w ISO/IEC JTC 1/SC 39, Sustainability for and by Information Technology. Od 2014 roku pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 173 w Polskim Komitecie Normalizacyjnym (PKN). Członek i uczestnik prac w stowarzyszeniach zawodowych IEEE i BICSI. Od 2012 prowadzi wykłady przedmiotu„Projektowanie Centrów Przetwarzania Danych” na Politechnice Warszawskiej.Autor rozdz.18 (Projektowanie Centrów Przetwarzania Danych)w monografii „Informatyka Gospodarcza” wydanej przez C.H. Beck w roku 2010. Szef zespołu nadzoru projekt budowy centrum przetwarzania danych dla jednego z największych polskich banków o powierzchni ponad 7 000 m.kw. (ukończone 01/2016)
Ernest Łojan
IT Force

8 lat doświadczenia zawodowego w obszarze rozwiązań kopii bezpieczeństwa, wirtualizacji.
Udział w projektowaniu i implementacji zaawansowanych systemów kopii bezpieczeństwa, systemów wysokiej dostępności, archiwizacji i pamięci masowych dla firm z wielu sektorów między innymi bankowości, energetyki, przemysłu wydobywczego, farmacji oraz instytucji publicznych.
Robert Moruś
EST Energy Sp. z o.o.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 14 lat w branży systemów zasilania gwarantowanego. Pracuje w firmie EST Energy i od projektu po uruchomienie stale dba o bezpieczeństwo energetyczne takich odbiorców jak serwerownie Data Center, banki, operatorzy GSM, szpitale, a nawet przemysł.
SPONSORZY
 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
PATRONI MEDIALNI


FUNDATORZY NAGRÓD
ORGANIZATOR

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress