Marta Kwiatkowska-Cylke

Marta Kwiatkowska-Cylke

Bird&Bird

Marta Kwiatkowska-Cylke specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ochrony danych osobowych
Senior Associate w zespole ochrony danych osobowych w polskim biurze Bird & Bird. 
Doradza klientom od 2007 roku. Specjalizuje się w sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, ochrony prywatności i e-commerce.
Doradza przy implementacji Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Przeprowadza audyty oraz rekomenduje działania minimalizujące stwierdzone ryzyka. W szczególności wspiera przedsiębiorców w zakresie projektowania systemów ochrony danych, transferu danych, przetwarzania danych w ramach HR oraz działań marketingowych. Zajmuje się doradztwem w przypadku naruszenia zasad zabezpieczenia danych osobowych i reprezentuje klientów w postępowaniach prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych.
Marta ma doświadczenie w obsłudze firm z sektora budowlanego, nieruchomościowego, IT, produkcyjnego handlu detalicznego oraz bankowo-finansowego.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe z Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.
Ukończyła kurs prawa niemieckiego i europejskiego przy Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem w Bonn oraz kurs prawa amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem na Florydzie.
Jest autorką lub współautorką publikacji na tematy związane z prawem ochrony danych osobowych, a także wykładowcą i prelegentką na szkoleniach i konferencjach branżowych.
Pracuje w języku polskim, angielskim i niemieckim.